”Дани ћирилице” 2021. – дани великог успеха

Очување и афирмација ћириличног писма мисија је Удружења ”Дани ћирилице” из Баваништа, места у јужном Банату.

Ово удружење сваке године организује наградни конкурс, на коме увек учествују и наши ученици а ове године побрали смо прегршт награда: чак три прва места и једну похвалу.

На конкурсу за литерарни рад Ђорђе Раденковић, 4/3, поделио је прво место, а Дамјан Радосављевић, такође 4/3, тријумфовао је у категорији илустрације. У надметању за најуспешнији иницијал, Матија Антић, 4/3, поделио је прво место. Учитељица и ментор награђенима је Емануела Милетић.

Специјалном наградом окитило се издвојено одељење у Васиљу, у надметању за најлепшу лутку. Њихова учитељица и ментор је Дијана Миловановић.

Свечана додела награда одржаће се у суботу, 22. маја у Баваништу. Поносимо се овим успехом, а најбољи радови биће објављени у пригодном зборнику.