Обележавање дана Светог Саве

Поводом обележавања дана Светог Саве ученици одељења 4/3, у петак, 25. јануара, извели су  представу под називом У потрази за Светим Савом. Ученици издвојеног одељења у Васиљу такође су обележили овај најзначајнији школски празник прикладним програмом у суботу, 26. јануара.

Кроз ово путовање наши мали чувари традиције подсетили су све присутне ученике, родитеље, наставнике и учитеље на старе и помало заборављене вредности и још више нам приближили лик и дело највећег српског просветитеља, Светог Саве.

Слављење Светог Саве је употпуњено обредом освећивања и сечења славског колача у цркви Св. Ђорђа у Књажевцу и традиционалним избором најлепшег славског колача у Завичајном музеју, 27. јануара 2013. године.

У оквиру програма у Завичајном музеју,  посетиоци су могли да уживају и у 22. Дечјем ликовном салону Свети Сава, као и у пригодном говору овогодишње беседнице, наше директорке, Драгане Љубисављевић, чиме можемо бити поносни као и бројним наградама које су освојили наши ученици.

Прилог на сајту Књажевац инфо

Виктор трећи на Републичком такмичењу из математике ,,Мислиша”

Наш Виктор трећи на Републичком такмичењу из математике ,,Мислиша”Виктор Марковић, ученик 1/3 разреда освојио је трећу награду на Републичком финалу Математичког такмичења “Мислиша 2024” које