Школа пуна добрих ђака

На крају године наша школа наградила је успешне ученике у школској 2014/2015. години. Школа може да се са поносом похвали изузетним радом и успехом својих ученика и наставника. Ученици ове школе успешно су представљали себе и своју школу на многим манифестацијама у граду, општини, региону и држави.

Више од трећине ученика школе учествовало је на такмичењима, стотинак ученика постигло је запажене резултате на општинском рангу такмичења, 50-так ученика постигло је запажен успех на окружном рангу такмичења, 22 ученика учествовало је на републичким такмичењима.

Душан Филиповић освојио је треће место на Републичком такмичењу из књижевности, Невена Лазаревић освојила је треће место на Републичком такмичењу талената из енглеског језика, Матеја Милошевић био је трећи на Републичком такмичењу талената из енглеског језика и први на Републичком такмичењу из информатике. Најуспешније ученике (њих 50) и наставнике (њих 18) школа је за рад и успех наградила једнодневном екскурзијом. На Видовданској свечаности школа је све успешне ученике наградила књигама, штампачима, скенерима, УСБ меморијама, таблетом.

На истој свечаности награђени су и ученици носиоци Вукових диплома и проглашен је ученик генерације за ову школску годину. Најуспешнији ученик осмог разреда и носилац титуле ”ученик генерације” је ученица 8/1 Милица Милосављевић.