Еко-школа- Обележавање Светског дана шума

Поводом 21. марта, Светског дана шума и годишњице организације Покрета горана, на платоу испред Дома културе, организован је јавни час за ученике књажевачких основних и средњих школа на тему заштите шума. Ученици наше Еко-школе узели су учешће у акцији и том приликом пролазницима делили саднице украсног и дрвенастог биља. Одговорност и допринос наших ученика за очување и значај шума , огледа се кроз њихов рад и ангажовање у пројекту Еко-школе. Следећа акција Покрета горана биће 1. и 2. априла, када ће се уређивати дворишта књажевачких основних и средњих школа. Тада ће бити реализована акција чишћења дивљих депонија на Јевику. Поред ученика и активиста Покрета горана, у овој акцији учествоваће волонтери ОРА и ТОО Књажевца.

Предшколци код нас у посети

Данас, 1.06. 2022. године, наша школа је угостила садашње предшколце, а будуће драге прваке наше општине.Програм упознавања предшколаца са школом укључивао је три етапе које