Школа данас

Основна школа „Вук Караџић“ у Књажевцу основана је 1973. године. Налази се у Омладинској улици бр.3, у ужем градском центру између два Тимока (Сврљишког и Трговишког). Школска зграда заједно са двориштем и игралиштем заузима површину од 1h 13a 53m2.

Поред матичне школе постоје и два издвојена одељења у Подвису и Васиљу. Похађа је 540 ученика распоређених у 22 одељења које образује и васпитава 40 наставника и учитеља.

Ради обезбеђивања квалитетног образовног рада, велика пажња се поклања стручном усавршавању наставника, опремању школе савременим наставним средствима и увођењу иновативних модела наставе.

Наша школа се издваја по вредном раду драмске секције, издаваштву школског листа „Свитања“, покретању часописа на енглеском и немачком језику HappyPaper-Glückliche Zeitung, квиза Вуковац- од игре до знања, као и по модним ревијама, и хуманитарним акцијама (Новогодишњи маскенбал, Ускршњи вашар, Вече љубави и толеранције).

Због запажених резултата и активног укључивања у друштвени живот заједнице школа континуирано гради имиџ све квалитетније школе чији је главни циљ актуелизација потенцијала сваког ученика.

Важни линкови

ПОШТАНСКО САНДУЧЕ