МИНИСТАР У ПОСЕТИ НАШОЈ ШКОЛИ

26850643_272060653333505_6071242024096891033_oУ среду, 17.1.2018. године, Младен Шарчевић, министар просвете, науке и технолошког развоја, посетио је нашу школу, у оквиру свог доласка у Општину Књажевац ради разговора о новинама у образовном систему са општинским руководством и директорима школа.

Младен Шарчевић, истакао је да књажевачке школе имају високе резултате у настави и  такмичењима и да су високо вредноване,  поручивши да је квалитет рада у школама  важан како би просвети вратили место које јој припрада. Шарчевић је нагласио и да му је  посебно драго да види јако добру сарадњу између локалне самоуправе и школа.

Овим поводом школа је припремила срдачан дочек и пријем од стране свих представника управних тела наше школе. Посебну пажњу министру су привукли ученици Ученичког парламента наше школе, који су му припремили говор добродошлице и уручили му пригодан поклон. Министар је са њима поразговарао о актуелним питањима школства из угла деце.

У оквиру протокола посете, министар је обишао школу, и посетио три часа првог (Ивана Кос), седмог (Марија Ивановић Божић) и осмог разреда (Миодраг Костић) наше школе, изразивши задовољство условима рада и начином одвијања наставе у складу са савременим наставним методама.

Спортске игре младих ,,ZERO WASTE”

У спортској хали ,,Каплар” 5. фебруара 2024. године у организацији Спортског савеза одржане Спортске игре младих ,,ZERO WASTE”. Ради се о спортско-еколошким активностима ученика основних