Миона пета на светском првенству у Риму

Миона Милосављевић, ученица 6. разреда наше школе, заузела је 5. место у финалу Светске олимпијаде из енглеског језика Hippo English Olympiad одржане у Риму од 28. до 30.9.2022. године.

Обзиром на то да ово такмичење окупља преко 60 земаља из свих крајева света, и да је ове године у прелиминарној рунди учествовало 60 700 учесника, сам пласман међу 120 финалиста, што је око 0.2% свих учесника, је огроман успех, који је утолико већи због чињенице да ју је 1,5 поен делио од 3. места.

Миона већ две године ради по индивидуалном обогаћеном програму за талентовану децу ИОП3 са својом наставницом и менторком Маријом Ивановић Божић за време и после редовних часова, а колико овакав специјализован начин рада унапредјује вештине и знање дјака, види се у великим успесима које је почела од тада да ниже на озбиљним такмичењима када је освојила 1. место у Лиду де Језолу у мају ове године. Сигурни смо да је ово тек почетак Миониних будућих успеха у овом пољу и желимо њој и њеној менторки још пуно успеха и радости у будућем раду као и до сада.