ПОНОВО У ФИНАЛУ ,,РИЗНИЦЕ ТАЛЕНАТА”!

Вредан рад наших ученика, учитеља и наставника и ове године донео је плодове успеха: ОШ ,,Вук Караџић” се, са првог места, пласирала у финале Осмог републичког фестивала ,,Ризница талената”, који организује Учитељско друштво из Ниша. Такмичење обухвата литерарни конкурс, ликовни конкурс, драмску категорију, певање, плес, као и свирање, док се у финалу шест најуспешнијих школа такмиче за ласкаву титулу ,,Најбоља школа” Фестивала. Жири чине еминентни писци за децу, музички и ликовни педагози, као и уметници.

У конкуренцији око 3500 радова из Србије, али и Северне Македоније, Бугарске и Републике Српске, одабрани су најбољи у различитим категоријама. Међу литерарним радовима, наши ученици остварили су следеће успехе:

– Нина Вељковић 3-2, прво место за поезију међу млађим узрастом,

– Виктор Марковић 1-3, треће место за поезију међу млађим узрастом,

– Луција Максимовски 3-2, похвала за поезију међу млађим узрастом,

– Ања Пешић 4-2, похвала за поезију међу млађим узрастом,

– Ана Ранђеловић 7-1, похвала у категорији поезије у старијем узрасту,

– Лана Вукадиновић 7-1, похвала у категорији поезије у старијем узрасту,

– Љубица Петровић 7-1, похвала у категорији поезије у старијем узрасту,

– Ива Војиновић 6-1, прво место у категорији прозе у старијем узрасту,

– Филип Ставрић 3-2, похвала у категорији прозе у млађем узрасту,

– Виктор Марковић 1-3, похвала у категорији прозе у млађем узрасту,

– Матеја Живковић 7-1, похвала у категорији прозе у старијем узрасту.

Међу ликовним радовима, наши ученици остварили су следеће успехе:

– Дина Станисављевић 1-3, прво место у млађем узрасту,

– Мелание Јашаревић 1-3, друго место у млађем узрасту,

– Марта Кос 2-2, похвала у млађем узрасту,

– Катарина Јовановић 2-2, похвала у млађем узрасту,

– Марија Пешић 2-2, похвала у млађем узрасту.

У категорији певања Даница Филиповић 7-2 заузела је прво место, а Лана Милосављевић 3-2 и Милица Петковић 2-2 су добиле похвалу.

У категорији свирања, Ева Видојковић 4-2, заузела је прво место а Александар Соколовић 3-2 је добио похвалу.

У категорији плеса Даница Миловановић 3-1 и Николина Јовановић 3-1 су добиле похвалу.

Посебном захвалницом за изузетан труд, ангажовање и промоцију дечјег стваралаштва награђена је школа. И тако, изборен је пласман у финале, са првог места. У суботу, 1. јуна 2024. године, одржаће се финале, а сутрадан, у недељу, обавиће се додела награда. Честитамо награђеним ученицима и њиховим менторима!

Наша школа ,,НАЈБОЉА ШКОЛА СРБИЈЕ” за 2024. годину на фестивалу „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – Учитељског друштва Ниш

ЈОШ ЈЕДНА ПРЕСТИЖНА НАГРАДА – НАША ШКОЛА ПОНЕЛА ТИТУЛУ ,,НАЈБОЉА ШКОЛА СРБИЈЕ” ЗА 2024. ГОДИНУ НА ДЕВЕТОМ РЕПУБЛИЧКОМ ФЕСТИВАЛУ „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – УЧИТЕЉСКОГ ДРУШТВА НИШ