Треће место за Ању на Републичкој смотри рецитатора!

Републичка смотра рецитатора, под називом ”Песниче народа мог” традиционално се одржава у Ваљеву. Због епидемиолошке ситуације, ово веома угледно такмичење, огромне традиције, одржано је у нешто другачијем формату од уобичајеног, односно онлајн. Ученица наше школе и представник Зајечарског округа у категорији ученика млађих разреда била је Ања Радовановић, 4-3, која је остварила изузетан успех освајањем трећег места. Ањин ментор била је њена учитељица, мр Емануела Милетић.Песму Душана Радовића ”Ловац и лав” Ања је рецитовала веома сугестивно, убедљиво, поштујући акценатске норме и дужине. Осим тога, песма је потпуно прилагођена узрасту и није превише коришћена на такмичењима. Све ово донело је награду, чији је сјај много већи када узмемо у обзир да долази са подручја тимочког говора.Честитамо Ањи, као и њеној учитељици на овом великом успеху.