Активности

Учешће у пројекту Teaching global citizenship: Developing tolerance through graphic novels

Од фебруара ове године наша школа део је пројекта под покровитељством Америчке амбасаде у Србији и Факултета педагошких наука у Јагодини под називом Teaching global citizenship: Developing tolerance through graphic novels. Овај пројекат се остварује у оквиру програма стручног усавршавања за који је аплицирала наставница енглеског језика Марија Ивановић Божић.

Овај програм има за циљ развој интеркултуралне свести кроз употребу романа у стрипу, подстицање навике читања употребом популарне форме стрипа и унапређење вештина владања енглеским језиком кроз примену интегративне наставе.

У првом делу пројекта наставница Марија присуствовала је припремним онлајн обукама за имплементацију програма, а у периоду од априла до јуна пројекат ће бити реализован са ученицима.

Радујемо се резултатима пројекта у нашој школи и наставићемо да извештавамо о њима.

Више о пројекту можете погледати на следећем линку.