ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА ПЕТРА ЈОВАНОВИЋА У ИТАЛИЈИ

ПЕТАР ЈОВАНОВИЋ донео је нашој школи прву ЗЛАТНУ МЕДАЉУ на Деветој међународној олимпијади из енглеског језика, 9th Hippo English Language Olympiad, којa се одржавалa у Лиду де Језолу у Италији од 19. до 21. септембра 2021.

Иако наша школа учествује на овом престижном такмичењу од самог почетка, од 2013. године, и освојила је са својим ученицима две сребрене медаље, Петар ће остати упамћен као неко ко је освојио ПРВУ ЗЛАТНУ МЕДАЉУ ЗА СВОЈУ ШКОЛУ И ОПШТИНУ КЊАЖЕВАЦ.

Са Петром је радила његова наставница Марија Ивановић Божић, а њихов успех је још већи, јер је Хипо прерастао у велико светско такмичење које броји 53 земље учеснице.

ЧЕСТИТАМО ПЕТРУ И ЊЕГОВОЈ НАСТАВНИЦИ на овом великом успеху, као и на свој преданости и истрајности у раду упркос свим изазовима.

БРАВО!

Савиндан 2023

У Основној школи ,,Вук Караџић” као и у издвојеном одељењу у Васиљу, уз пригодан програм и сечење славског колача обележен је Дан Светог Саве. Ученици